Bioloogia õpikoda

Ida-Virumaa
Keel: 
Estonian
Level: 
basic school
Subject: 
bioloogia

Ettevõtlikku hariduse  tegevuse  nimetus: Bioloogia õpikoda

õppeained: bioloogia

klass: 8.-12.klass

aeg: 15-24.okt 2010

juhendaja õpetaja: Mare Allikas, abiks TÜ tudengid

kooli nimi: Avinurme Gümnaasium

Ettevõtlikku tegevuse lühikirjeldus:  

20 vanema kooliastme noort osalevad bioloogia õpitoas, kus tegevus toimub praktiliste töödena. Õppetöö toimub 8x õppeaastas 4 tundi korraga.

  1. Projekti eesmärk

 

Bioloogiatunni mitmekesistamine, läbi praktilise tegevuse rakendada õpitud teadmisi.  

  1. Tegevused

Eesmärk:

Tegevus 1: Projekti algatamine

Õpilaste tegevused:

Õpetaja tegevused: Kontakt ja kokkulepped

Tulemused: Koostöö algus Tallinna Ülikooliga

Tegevus 2: Esimene kohtumine- teemaks mikroskopeerimine

Õpilaste tegevused: töö mikroskoobiga, erinevate preparaatide valmistamine, erinevate taimede, loomade ja mikroorganismide kudede ja rakkudega tutvumine

Õpetaja tegevused: jälgimine, vajadusel abistamine

Tulemused: õpilased said täiendada oma teadmisi ja rakendada neid praktikas

3. Projekti seos õppeainetega

1. Bioloogia: kõige enam tegeletakse bioloogiaga

2. Loodusained: osaliselt on kõik loodusained omavahel seotud ja kui teema soosib, siis tuuakse eri ainete seotus esile

4. Projekti seos reaalse elu ja tööeluga

Reaalse eluga seoses tegevused: praktiline õpikoda võib olla abiks eriala valikul. Koostöö ainet õppivate tudengitega võimaldab küsida ja saada lisainfot, mida bioloogi erialaga teha saab ja mida õpitakse.

Tööeluga seoses tegevused: tööelu nõuab teadmiste seostamist praktikaga. Antud tegevus aitab väga hästi sellele kaasa.

 

5. Partnerite kaasamine

1. TÜ loodus- ja tehnoloogiateaduskond

2. TÜ teaduskool

 

 

 

Ettevõtliku tegevuse 5 T-d

 

 

Teeme koos!

(õpilasel on enda valitud roll, mis on omavahel kokku lepitud, oskus teha koostööd)

Õpilased said teha erinevaid preparaate, igaühel oli selle käigus oma roll.

Tunneme vastutust!

(õpilane teab, et iga valikuga kaasneb vasutus)

 

Noored mõistsid, et nende enda aktiivsusest sõltub see, kui palju nad tegevusest õpivad.

Tõeline elu!

Luuakse seoseid reaalse eluga, kaasates õppetöösse partnereid

Partneriteks kaasati TÜ tudengid

Teeme ise!

Teadmiste rakendamine praktikas

Noored rakendasid õpitud teadmisi praktilises töötoas

Tagasiside!

Teadmise saamine, et soovitud õpitulemus on saavutatud

Tagasiside andmine toimus hilisema arutelu raames. Õpilased hindasid saadud kogemust kõrgelt.

 Lae fail alla:

Attachment
Avinurme g Bioloogia õpikoda.docx