Erinevate jõulukaartide meisterdamine peredega

Ida-Virumaa
Keel: 
Estonian
Level: 
primary school
Subject: 
eesti keel,kunst/tööõpetus

Ettevõtlikku hariduse  tegevuse  nimetus: Erinevate jõulukaartide meisterdamine peredega

õppeained: eesti keel,kunst/tööõpetus

klass:1.klass

aeg: 1.-15.dets.2010

juhendaja õpetaja: Anneli Koppel

kooli nimi:Toila Gümnaasium

Ettevõtlikku tegevuse lühikirjeldus:  

Kuna 12.klass oli 1.klassile korraldanud meeldejääva 1.septembri ja omakujundatud tunnistused,siis otsustas 1.klass neid omakorda jõuludega üllatada.12.klass üllatas esimest klassi omakorda uhke omaloomingulise  piparkoogimajaga ja nimeliste piparkoogimehikestega.

 

  1. Projekti eesmärk

Projekt aitas lastel koos vanematega tunda koostegemisrõõmu ,kõigil näha erinevaid tehnikavõtteid,kunstimeelt,pakkuda üllatuselamusi,soov teha koostööd ka edaspidi 

 

 

  1. Tegevused  

Eesmärk: Valmistada üllatust 12. klassile

Tegevus 1 Läbirääkimised

Õpilaste tegevused:koostasid koos õpetajaga palvekirja oma vanematele ja andsid selle kodus vanematele üle

Õpetaja tegevused: koostas koos õpilastega palvekirja lastevanematele-kaardi vorm antud teada

Tulemused:lapsevanemad andsid teada oma nõusolekust

Tegevus 2 Meisterdamine

Õpilaste tegevused:õpilased asusid koos oma vanematega kaarte meisterdama(lapse nimi kaardile sisse),loodusõpetuse tunnis vestlesid talve ja jõulude teemal-paremad arvamused läksid kaardile kirja

Õpetaja tegevused:kirjutas üles laste arvamused,leidis sobiva luuletuse, trükkis paberile ja paljundas

Tulemused:kui kodudes valmisid kaardid, siis laps tõi selle kooli, õpetaja pani vahelehe vahele ja kaardid jäid 20.detsembrit ootama

Tegevus 3 Üleandmine

Õpilase tegevus: klassijuhataja tunnis tuli 12.klass omapoolse üllatusega(piparkoogimaja/nimelised mehikesed) 1.klassile külla ja lapsed andsid oma kaardid üle,tänasid 12.klassi ja kutsusid ühisele piparkoogimaja söömisele.Kaardi sai ka 12.klassi klassijuhataja ja üks laps viis kaardi ka kooli direktorile

Õpetaja tegevus:jagas lastele nimelised piparkoogimehikesed,tänas 12.klassi

Tulemused:kuna 12.klass pidi jõulupeoks valmistuma, tulid nad hiljem piparkoogimaja maiustama, kõik olid meeldivalt vaimustunud saadud üllatustest

3. Projekti seos õppeainetega 

1. Õppeaine: tööõpetus/kunst-erinevad tehnikad, mida teostati erinevates kodudes

2. Õppeaine: loodusõpetus-talve-ja jõulutoreduste üle arutamine

3.Õppeaine: kokandus-omaloomingulise piparkoogimaja küpsetamine

4. Projekti seos reaalse elu ja tööeluga

Reaalse eluga seoses tegevused: võimalus koos vanematega meisterdada jõulutervitusi ka teistele peretuttavatele, sugulastele jne.

Tööeluga seoses tegevused: katsetada oma küpsetamisandeid,valmistada rõõmu nii endale kui saajale-töö peab ka tulevikus meeldima

 

 

5. Partnerite kaasamine

 

1. Partneri nimi: iga lapse ema/isa- aidata välja mõelda tehnika ja seda koos teostada,vastutas, et kaart valmiks õigeks ajaks

2. Partneri nimi: kodundusklassi õpetaja- võimaldas kasutada kodundusklassi piparkoogimaja küpsetamiseks  väljaspool tunde

3.Partneri nimi:huvijuht-hoidis üllatust mitu päeva oma kabinetis hoiul ja ei reetnud 12.klassi üllatust 1.klassile

4.Partneri nimi: kooli direktor-oli meeldivalt üllatunud 1.klassi jõulutervituse eest

 

 

Ettevõtliku tegevuse 5 T-d

 

 

Teeme koos!

(õpilasel on enda valitud roll, mis on omavahel kokku lepitud, oskus teha koostööd)

 

Korraldame koos oma müügipäeva, advendihommikud, jõulupeo, erinevad esinemised. Hoiame sidet kaasõpilastega, õpetajatega, juhtkonnaga, lastevanematega.

Tunneme vastutust!

(õpilane teab, et iga valikuga kaasneb vasutus)

 

Kui midagi suudame organiseerida, siis vastutame ka. Igaüks/klass teab, mis ta peab tegema ja et üritused saaks toimuda viperusteta.

Tõeline elu!

Luuakse seoseid reaalse eluga, kaasates õppetöösse partnereid

 

Kaasatud lapsevanemaid, õpetajaid, kaasõpilasi, kooli juhtkonda.  4.klass kirjutas kaebe-,mure-,soovituslikke kirju/plakateid vastavalt kirjandustüki teemale

Teeme ise!

Teadmiste rakendamine praktikas

 

5.klass kujundas oma äranägemise järgi

erinevaid pakendeid-koostis, tarvitamine, muu info jne.

Tagasiside!

Teadmise saamine, et soovitud õpitulemus on saavutatud

 

Heaolutunde saavutamine, et kõik plaanitu on õnnestunud, tunnustus ja tänud juhtkonna, õpetajate, kaaslaste poolt.

 Lae fail alla:

Attachment
Toila G Erinevate jõulukaartide meisterdamine peredega.docx