PK lõpukl õpilaste korraldatud võimlemisvõistlus ja demonstratsioonesinemine I-V kl

Ida-Virumaa
Keel: 
Estonian
Subject: 
keh kasv, ühiskonnaõpetus

Ettevõtliku hariduse  tegevuse  nimetus: PK lõpukl õpilaste korraldatud võimlemisvõistlus  ja demonstratsioonesinemine  I-V kl

õppeained: keh kasv, ühiskonnaõpetus

klass: IX b klass  I-IVle

aeg: dets

juhendaja õpetaja: keh kasv õp Vagulina

kooli nimi: Aseri KK

Ettevõtliku tegevuse lühikirjeldus:  

Üheksandikud koos õpetajaga harjutasid nooremate  klassidega võimlemiskavasid  ja oma demonstratsioonesinemist; korraldasid 7.dets keh kasv tunnis võimlemisvõistluse

 

  1. Projekti eesmärk

Väärtustas kohati ebapopulaarset  keh kasv tundi  ja võimlemist, näidades, et sporditegemine võib olla tore; tugevdas sidet nooremate ja vanemate õpil vahel; andis läbi õnnestunud  võistluskorralduse ja demonstratsioonesinemiste noortele eduelamuse;

mõtestas tegelikkuses lahti omaalgatuse, vabatahtlikkuse  ja koostöö (sh õpetaja ja lapsevanematega) mõiste  

 

  1. Tegevused

Eesmärk:

Tegevus 1 Laste  võimlemiskava selgeksõppimine ja  väikestega harjutamine

Õpilaste tegevused: tuletasid meelde/omandasid nooremate kl võimlemisharjutusi,õpetasid noorematele,  harjutasid noorematele  tunniandmist

Õpetaja tegevused: õpetas harjutused selgeks, juhendas IX kl õpil väiksemate treenimisel

Tulemused: kehatreening, varasemate võimlemisoskuste kinnistamine ja uute  omandamine,  treeneri rollikogemus, nooremate imetlus

Tegevus 2 Oma demonstratsioonkava koostamine/harjutamine

Õpilaste tegevused: testisid oma võimlemisoskusi ja harjutsid trikke  etteasteks

Õpetaja tegevused:juhendas ja tagas trikkide turvalisuse

Tulemused: kehatreening, julgete  esinemisnumbrite omandamine, oskuste kasv, enesega rahulolu

Tegevus 3 Võistluste korralduskava koostamine

Õpilaste tegevused: arutasid läbi korralduskava, jaotasid  omavahel ülesanded

Õpetaja tegevused: nõustas oma  kogemustega

Tulemused: toimiv võistlustejuhend, kuulutused, reklaam, auhinnad,    valmisolek ürituseks

Tegevus 4 Võistluste  läbiviimine väikestele  ja  oma  võimlejaoskuste demonstreerimine, tunnustamine ja tänamine

Õpilaste tegevused:võistluste ja demonstratsioonesinemiste korraldamine, võitjate välja- selgitamine ja autasustamine 

Õpetaja tegevused: turvalisuse  kindlustamine; üheks kohtunikuks olemine; IX kl kiitmine

Tulemused: eduelamus; uus kogemus õpetajatena jq korraldajatena; tihedam side klasside vahel

 

3. Projekti seos õppeainetega

1.Keh kasv: rakendatud teadmised

2.Ühiskonnaõp: kodanikualgatuse ja vabatahtliku tegevuse  tähtsus; meeskonnasisene tööjaotus; tegevuse plaanimine ja selle teostamine; koolisisene ja -väline kommunikatsioon;  partnervõrgustiku tekitamine

 

4. Projekti seos reaalse elu ja tööeluga

Reaalse eluga seoses tegevused: õpiti ära kasutama ~9a jooksul keh kasv õpitut; korraldama võistlusi; juhendama nooremaid ja vastutama nende  eest; andma oma panuse elu huvitavamaks muutmisel; tundma rahulolu toimetulekust

Tööeluga seoses tegevused: õpiti lustima kohustuslikku tegevust – õppekavajärgset võimlemist; näitama oma andeid; tegutsema meeskonnana

 

5. Partnerite kaasamine

1. Partneri nimi: lapsevanemad - vaatasid võistlust ja toetasid auhindadega

2. Partneri nimi: kohalik kaubanduslik FIE- andis  auhindu

 

 

 

Ettevõtliku tegevuse 5 T-d

 

.

Teeme koos!

(õpilasel on enda valitud roll, mis on omavahel kokku lepitud, oskus teha koostööd)

 

Pärast võistluse korraldamise otsust detailne ülesannete fikseerimine ja  nende jaotumine õpilaste vahel  kirglike vaidluste tulemusena.

Tunneme vastutust!

(õpilane teab, et iga valikuga kaasneb vasutus)

 

Võistluse korraldamise  otsusega  kaasnenud  vastutuse  võtmine eeltöö ja ürituse  enda  osas.

Tõeline elu!

Luuakse seoseid reaalse eluga, kaasates õppetöösse partnereid

 

Keha treenimise väärtustamine enda ja teiste jaoks sõltumata  vanusest (sh lapsevanemad),  ürituse  korraldamine  kui  vajalik  oskus kogu eluks.

Teeme ise!

Teadmiste rakendamine praktikas

 

Omandatud  võimlemiskavade  õpetamine noorematele, korraldajateadmiste juurutamine  praktikas  (võistluste läbiviimine).

Tagasiside!

Teadmise saamine, et soovitud õpitulemus on saavutatud

 

Aplaus ja kingitused noorematelt ja õpetajatelt, kiidusõnad uljaile demonstratsioonesinejaile.

 Lae fail alla:

Attachment
Aseri kk PK lõpukl õpilaste korraldatud võimlemisvõistlus ja demonstratsioonesinemine I-V kl.docx