Prügi taaskasutamine

Ida-Virumaa
Keel: 
Estonian
Level: 
basic school
Subject: 
kunstiõpetus, tööõpetus, inimeseõpetus, loodusõpetus

Ettevõtlikku hariduse  tegevuse  nimetus: prügi taaskasutamine

õppeained: kunstiõpetus, tööõpetus, inimeseõpetus, loodusõpetus

klass: 6. klass

aeg: september-oktoober

juhendaja õpetaja: Kristi Lõbu

kooli nimi: Tudulinna Põhikool

Ettevõtlikku tegevuse lühikirjeldus: õpilased vestlesid prügi sorteerimise, taaskasutamise teemal, tegid erinevaid praktilisi harjutusi, võrdlesid oma pere prügi sorteerimisharjumusi. Seejärel kogusid õpilased poolteist kuud kohvipakke, WC ja majapidamispaberi rulle, pudelikorke, munareste ning kommikarpe

  1. Projekti eesmärk

Muuta õpilaste harjumusi. Nii mõnigi õpilane tunnistas hiljem, et hakkas prügi sorteerima, kuigi enne seda ei teinud. Õpilased õppisid loodust väärtustama, hoidma. Õpilased mõtlesid loovalt (mida erinevatest jäätmetest valmistada saab). Õpilased tundsid vastutust prügi korjamise eest, et oleks hiljem, mida meisterdamisel kasutada. Õpilane korjas prügi kokku ning hoolitses selle eest, et kõik korralikult õpetajale toimetada.

 

 

  1. Tegevused

Eesmärk:

Tegevus 1 (Arutelu prügi teemal)

Õpilaste tegevused: õpilased nimetasid erinevaid prügi liike, konteinereid, kogumisvõimalusi

Õpetaja tegevused: õpetaja suunas vestlust, tõi erinevaid faktinäiteid

Tulemused: õpilased oskavad prügi sorteerida, sorteerimist väärtustada, otsustasime teatud prügi koguda, et sellest midagi meisterdada

Tegevus 2 (Meisterdamisvõimalused)

Õpilaste tegevused: õpilased pakuvad ideid, mida kogutud prügist saaks meisterdada ning kuidas seda teha

Õpetaja tegevused: kirjutas ideed üles

Tulemused: ideedepagas

 

Tegevus 3 (Prügi kogumine)

Õpilaste tegevused: õpilased kogusid erinevat prügi

Õpetaja tegevused: võttis vastu õpilaste toodud prügi

Tulemused: mitu kilekoti täit prügi, millest saab igasuguseid asju meisterdada

Tegevus 4 (Meisterdamine)

Õpilaste tegevused: õpilased otsustasid WC paberi rullidest pliiatsitopse meisterdada, meisterdasid, kirjutasid juhendi teistele õpilastele, kes soovivad ka pliiatsitopsi meisterdada

Õpetaja tegevused: juhendas, vaatles

Tulemused: mitu näidistopsi ning juhend topsi valmistamiseks, ülejäänud prügi anti meisterdamisringile kasutamiseks

3. Projekti seos õppeainetega

1. Loodusõpetus: prügi sorteerimise tähtsus

2. Tööõpetus: praktiline tegevus

3. Kunstiõpetus: praktiline tegevus

4. Eesti keel: juhendi kirjutamine

4. Projekti seos reaalse elu ja tööeluga

Reaalse eluga seoses tegevused: prügi korjamine, sorteerimine

Tööeluga seoses tegevused: hoida puhtust enda ümber, olla loov, asjalik

Reaalse eluga seoses tegevused: looduse hoidmise tähtsus, prügi sorteerimine

Tööeluga seoses tegevused: vastutustunne, tootmine (topse võib valmistada ka rohkem nt jõululaadal müümiseks, sõpradele, pereliikmetele kinkimiseks)

5. Partnerite kaasamine

 

1.       Partneri nimi:  lapsevanemad, kes aitasid lastel prügi koguda

2. Juhul kui 6. Klassi idee võidab koolisisese konkursi, lähevad õpilased Haridusfestivalile ettevõtliku kooli boksi ning tutvustavad oma ideed laiemale seltskonnale. Sel juhul oleks partneriks Haridusfestival

 Lae fail alla:

Attachment
Tudulinna pk prügi taaskasutamine.docx