Seiklusmatk Nõmme Seikluspargis

Ida-Virumaa
Keel: 
Estonian
Level: 
basic school
Subject: 
inimeseõpetus, bioloogia, geograafia, kehaline kasvatus, klassijuhatamine

Ettevõtlikku hariduse  tegevuse  nimetus: Seiklusmatk Nõmme Seikluspargis

õppeained: inimeseõpetus, bioloogia, geograafia, kehaline kasvatus, klassijuhatamine

klass: 8.klass

aeg: 7.okt.2010

juhendaja õpetaja: Maire Aul

kooli nimi: Toila Gümnaasium

Ettevõtlikku tegevuse lühikirjeldus: Õpilaste omaalgatusel ürituse organiseerimine algusest lõpuni õpilaste poolt ning klassijuhataja valvsa kontrolli , suunamise ja juhendamise all

 

  1. Projekti eesmärk:  

Õpilased ühendasid meeldiva kasulikuga. Kõik said ülevaate oma füüsilistest ja vaimsetest võimetest. Üritus aitas parandada koostööd rühmas. 

 

 

  1. Tegevused  

Eesmärk: Nautida grupiga füüsilisi pingutusi nõudvaid tegevusi ja tunda rõõmu kordaläinud ürituse organiseerimisest

Tegevus 1 Ajurünnak klassijuhataja tunnis-Mida teha huvitavat?(13.sept)

Õpilaste tegevused:otsisid internetist huvitavaid sportlikke meelelahutuslikke üritusi,uurisid hinnapakkumisi ja  sooduspakkumisi, kalkuleerisid

Õpetaja tegevused: vaba kasutusaja väljaselgitamine, tegevuse suunamine

Tulemused: parima variandi kollektiivne väljavalimine

Tegevus 2 Kokkulepete tegemine

Õpilaste tegevused: Seikluspargiga kuupäeva ja kellaaja kokkuleppimine, erinevate bussihindade väljaselgitamine, uurisid, kuidas sinna sõita saab

Õpetaja tegevused: suunamine, juhendamine, infokirjad lastevanematele, kooskõlastus õppealajuhatajaga tundide järjekorra muutmises

Tulemused: Kuupäeva ja kellaaja väljaselgitamine, odavaima bussifirmaga kokkuleppimine

Tegevus 3 Füüsilise tegevuse nautimine kohapeal

Õpilaste tegevus: Tähelepanelikult instruktorite kuulamine ja vastavate juhtnööride täpne täitmine, tegevuse nautimine, tagasiside andmine

Õpetaja tegevus: Õpetaja tegi ka kogu etapi lastega koos läbi-järelikult pidi samuti jälgima täpseid instruktori juhtnööre

Tulemused: Kordaläinud päeva nautimine läbi füüsilise ja vaimse tegevuse. Tagasiside kohapeal

Tegevus 4 Kojusõit ja elamuste jagamine

Õpilasteja õpetaja tegevus: Mõnus sumin bussis ja igaüks sai oma emotsioone teistega jagada. Tagasiside klassijuhatajale ja võeti ühiselt eesmärgiks talvel korraldada jõukohane meelelahutusüritus

3. Projekti seos õppeainetega 

1. inimeseõpetus- suhtlemine, kokkulepete ja kompromisside tegemine

2.kehaline kasvatus- füüsiline ettevalmistus, võimekus

3.geograafia-Seikluspargi asukoha leidmine kaardilt

4.bioloogia-missuguseidi lihaskondi kõige rohkem kasutama peab

5.klassijuhataja tund-kokkuvõttete tegemine, ühine arutelu

 

4. Projekti seos reaalse elu ja tööeluga

Reaalse eluga seoses tegevused:

 oma füüsilise valmisoleku kontrollimine, organisatoorsete võimete proovilepanek

Tööeluga seoses tegevused:

otsustamine, kas suudan, jaksan ronida uuele tasandile, kas oskan kokkuleppeid ja kompromisse teha

5. Partnerite kaasamine

 

 

 

1. Partneri nimi:Lapsevanemad-infokirjad planeeritavast üritusest

2.Partneri nimi: Kooli juhtkond-teadlikkus klassi äraolekust ja tunniplaani kohandamine

3.Partneri nimi:Nõmme Seikluspark- ürituse korraldaja, teadasaamine, kas tegevused meeldisid

 

 

 

Ettevõtliku tegevuse 5 T-d

 

 

Teeme koos!

(õpilasel on enda valitud roll, mis on omavahel kokku lepitud, oskus teha koostööd)

 

Ühiselt uuriti ja valiti võimalikest variantidest kõige parem variant, millega olid kõik nõus.

Tunneme vastutust!

(õpilane teab, et iga valikuga kaasneb vasutus)

 

Peeti läbirääkimisi ürituse korraldajatega, bussireisidega ja anti tehtust ülevaade ka klassijuhatajale. Pandi kõrva taha ka õpetaja juhtnööre. Kes otsustas konkreetse asja korraldamise, see ka vastutas tehtu organiseerimise eest

Tõeline elu!

Luuakse seoseid reaalse eluga, kaasates õppetöösse partnereid

 

Kõikide partneritega kogu tegevus kooskõlastatud .

Teeme ise!

Teadmiste rakendamine praktikas

 

Oma organiseeritu tegevuse elluviimine ja täielikult nautimine

Tagasiside!

Teadmise saamine, et soovitud õpitulemus on saavutatud

 

Saadi innustust hakkamasaamisest ja uue eesmärgi seadmine talviseks õppeveerandiks

 Lae fail alla:

Attachment
Toila Gümnaasium Seiklusmatk Nõmme Seikluspargis.doc